Kontaktai

Registruokitės konsultacijai

Pasiruošę skaitmenizuotis? Palikite savo kontaktus ir mes su jumis susisieksime.

Paskutinė mylia iki duomenų

Dažniausiai klausiate

Energijos vartojimo auditas padeda nustatyti didžiausius energiją sunaudojančius įrengimus, jų energetinius rodiklius. Paruošiamos konkrečios energiją taupančios techninės priemonės, organizacinės priemonės bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimo priemonės.Investicijų atsiperkamumo vertinimas tampa ženkliai paprastesnis.   Kaip energijos vartojimo audito surinkta informacija įtakoja įmonės skaitmenizacijos bei tvarumo procesus?

Energijos stebėjimas – tai nuolatinis energijos suvartojimo pastatuose, įrenginiuose ar sistemose sekimas, matavimas ir analizė. Jis naudoja pažangius techninės ir programinės įrangos sprendimus, kad būtų galima rinkti, apdoroti ir vizualizuoti detalius duomenis apie energijos naudojimo modelius laikui bėgant. Pagrindinis tikslas yra gauti išsamių įžvalgų apie energijos vartojimo dinamiką, tiksliai nustatyti neefektyvumo sritis ir galimas taupymo galimybes. Stebėdamos įvairius energijos šaltinius, įskaitant elektrą, gamtines dujas, garą, suslėgtą orą ir atsinaujinančius šaltinius, pvz., saulės ir vėjo energiją, organizacijos gali optimizuoti energijos naudojimą, sumažinti švaistymą ir priimti duomenimis pagrįstus sprendimus optimizuoti energijos valdymo strategijas.

Skaitmeninio audito metu vertinami visi įmonės procesai – nuo žaliavų, gamybos, kokybės, logistikos  iki pardavimų, rinkodaros….Parenkami rekomenduojami diegti skaitmeniniai efektyvumą bei konkurencingumą didinantys sprendimai trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu. Įvertinama potenciali investicijų į skaitmeninius sprendimus grąža ir  parengiamas įmonės skaitmenizacijos kelrodis.

Bet kuri įmonė, rimtai žiūrinti į savo tvarią veiklą, turi atlikti reguliarius tvarumo auditus. Tvarumo auditas patvirtins, kad įmonės tvarumo praktika yra veiksminga, nustatys trūkumus ir įrodys atitinkamiems subjektams, kad įmonė iš tikrųjų yra tokia ekologiška, kokia ji teigia esanti. Įmonės, norinčios gauti ekologiško verslo sertifikatus, atlieka tvarumo auditą, kad pateiktų tvarumo ataskaitą, kuri reikalinga paraiškų teikimo procesui. Sertifikatai, kuriems gali prireikti tokio audito, yra B Corp Certification, LEED, Global Reporting Initiative, Green Business Bureau ir kt.

Yra trys skirtingi tvarumo audito tipai:

  • Aplinkosaugos atitikties auditas: jo metu analizuojamas įmonės teisinis atitikimas aplinkosaugos standartams. Tai atliekama pagal atitikties kontrolinį sąrašą ir užtikrina, kad projektas ar operacija būtų vykdoma pagal konkrečius įstatymus, licencijas ar panašius reikalavimus. Šio tipo tvarumo auditas padės investuotojams pamatyti minimalią riziką remiant jūsų įmonę ir užtikrinti, kad jūsų įmonė nebus finansiškai nubausta už aplinkosaugos teisės aktų nesilaikymą.
  • Aplinkos vadybos sistemos (EMS) auditas: jo metu analizuojami įmonės tvarumo rezultatai, remiantis jos tikslais ir tvarumo strategijomis. Jame nagrinėjami tokie aspektai kaip pati tvarumo strategija, ar tikslai buvo įgyvendinti patikrintu būdu, ar galima pasiekti naujų tikslų ir uždavinių ir kt.
  • Funkcinis aplinkos auditas: jis analizuoja konkrečią įmonės organizacijos funkciją, susijusią su jos tvarumu. Pavyzdžiui, ji gali pranešti apie įmonės atliekų tvarkymo sistemą arba jos planą sumažinti anglies dvideginio išmetimą. Funkciniu požiūriu jis apjungia du pirmiau nurodytus auditus, nes dažnai siekiama užtikrinti atitiktį, analizuojant konkrečios srities veiklą pagal įmonės tvarumo planą.

Telefonas

+3706 852 3444

El. paštas

labas@marketronic-consulting.eu

Scroll to Top